bakırköy istanbul kickboks

Boks Ringi

GYMOTION BAKIRKÖY

Boks Nedir

Boks, yumruklarla dövüşmeyi içeren bir dövüş sporudur. Geleneksel olarak, boks aynı zamanda “yumruk dövüşü” anlamına gelen “pugilizm” olarak da adlandırılır. Müsabakalar “ring” olarak adlandırılan ve zamanla sınırlandırılmış roundlardan oluşan bir alanda gerçekleşir. Puanla veya rakip nakavt edilerek kazanana karar verilir. Bir hakem ring içindeki kavgayı yönetirken, nihai olarak ring dışındaki hakemler maçı kimin kazanacağına karar verir.

Modern Boks

Günümüzde boks amatör ve profesyonel olmak üzere iki ana kategoriye ayrılmıştır. Amatör boksta, skorlar rakibe verilen fiziksel hasardan ziyade puanlara dayanmaktadır. Ayrıca koruyucu başlık giyilir. Maçlar, roundlar arasında bir dakikalık dinlenme aralığı olan her biri üç dakika uzunluğunda üç raunddan oluşur.

Öte yandan, profesyonel boks maçları tipik olarak 10 ila 12 rounddan oluşur. Koruyucu başlığa izin verilmez ve dövüşçüler çok daha fazla hasar alırlar. Boksörlerin kariyerine profesyonel olmadan önce amatör bir dövüşçü olarak başlamaları sık görülür.

box ringiBakırköy-İstanbul Carousel AVM içerisinde yer alan GYMOTION Fitness Merkezinde tasarım harikası bir boks ringi bulunmaktadır. Bakırköy’ün en iyi spor salonunda profesyonel eğitmenlerimizden boks dersi alabilir ve fitness seviyenizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OLUN

İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım!