bakırköy istanbul kickboks

Kickbox

GYMOTION BAKIRKÖY

Kickboks, boks yumruklarını karate vuruşlarıyla kombine etmektedir. Kickboks sporunun birkaç çeşidi vardır. Bazı rekabetçi kickboksçular bu sporu ringdeki rakiplere karşı uygularlar. Diğer spor tutkunları ise kickboksu aerobik bir antrenman olarak yapmaktadırlar. Kickboks teknikleri ayrıca kişinin kendini savunması için uygun bir spordur. Geçtiğimiz birkaç on yılda, kickboks izlemek ve bu sporu yapmak heyecan verici bir aktivite haline gelmiştir.

Karate, 19. yüzyıldan beri uygulanmaktadır, ancak kickboksun çok daha kısa bir geçmişi vardır. “Kickbox” terimi, boks organizatörlüğü işi yapan bir Japon tarafından 1950’lerde yaratıldı. Organizatör, Muay Thai boksu ve karate kombinasyonunu ifade etmesi için “kickbox” terimini kullandı. Daha sonraları 1970’lerde bu terim Amerika Birleşik Devletleri’nde daha da fazla popülerlik kazanmıştır. Amerikalı full-contact karate yapanlar, turnuvaların puanlama sınırlamaları yüzünden hüsrana uğradılar ve müsabakalarını boks ringine taşımaya karar verdiler. Sporun efsanelerinden birkaçı Benny “The Jet” Urquidez ve Bill “Süper Ayak” Wallace. Kickboks, ESPN’de yani, 1979 yılında yayına başlayan ve 37 ülkede yayın yapan dünyaca ünlü spor kanalında maçlar yayınlamaya başladığında daha popüler hale geldi.

box ringiİstanbul Bakırköy’de Carousel AVM’de bulunan GYMOTION’ da tasarım harikası bir kickboks ringi bulunmaktadır. İster kurs alır gibi kickboks grup derslerinden isterseniz de birebir özel dersler ile profesyonel eğitmenlerimizden bu hizmeti alabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OLUN

İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım!